Техніка плавання кролем на спині

Техніка плавання кролем на спині


Техніка плавання кролем на спині багато в чому подібна з технікою плавання кролем на грудях.
Положення тулуба і голови.
Тіло займає майже горизонтальне положення. Тулуб пливучого витягнутий, не напружене. Голова злегка піднята, обличчя над водою.
Рухи руками і подих. Гребкові рухи руками виконуються по черзі і послідовно попереду–униз–назад. Коли одна рука робить робочий рух, інша виконує допоміжне.


Захоплення.


Пливучий, відчувши долонею тиск зустрічного потоку води, згинає кисть, захоплюючи воду. Кисть рухається по траєкторії вперед – униз – убік.

Підтягування.


У цій фазі кисть руху  в напрямку назад–нагору. Площина кисті займає сприятливе для опори об воду положення. До кінця фази підтягування кут згинання руки в ліктьовому суглобі досягає 65-115°. Фаза підтягування переходить у фазу відштовхування, як тільки кисть руки пройде плечовий суглоб.

Відштовхування.


У цій фазі зусилля акцентуються. Завершується відштовхування рухом кисті, що захльостує, назад – униз – усередину. Наприкінці гребка кисть проходить у стегна, але не стосується його.

Вихід руки з води.


Пряма рука без затримки великим пальцем нагору виходить з води.
Рух над водою виконується випрямленою рукою майже у вертикальній площині над тілом. Кисть плавно повертається долонею назовні. До моменту входу руки у воду її рух прискорюється.

Вхід руки у воду.


Рука входить у воду пряма близько до подовжньої осі.
Узгодження рухів рук повинне забезпечити безперервність і плавність стискальних зусиль. Рука, що виконує допоміжні рухи, входить у воду на мить раніш, ніж інша рука закінчить гребкові рухи. У цей момент відчувається тиск води на обох рук і як би передається гребкове зусилля з однієї руки на іншу. Це основний момент узгодження руху рук.
Подих узгоджується з рухами рук. Наприклад,  наприкінці проносу правої руки над водою робиться вдих, під час гребка цією рукою – видих.


       Рухи ногами.


       Виконуються так само, як при плаванні кролем на груди. У вихідному положенні пливучий опускає одну ногу вниз, іншу ледве піднімає. Амплітуда досягає 45-60 см. Коліна лише наближаються до поверхні води. Ритм рухів ніг підлеглий ритму рухів рук.
Загальне узгодження рухів. Основним варіантом узгодження рухів рук і ніг при плаванні на спині є шести ударний кроль.