Ручний м’яч

Ручний м'яч (гандбол) – це масова спортивна гра.

Гра відрізняється високими швидкостями пересування, силовим єдиноборством, точністю прийомів до ігрових ситуацій. Граючи, спортсмен виконує різноманітні рухи: біг, стрибки, метання, зв'язані з великим навантаженням на організм.
Для того щоб успішно виконати ігрові дії, потрібна визначена витривалість. Це ефективний засіб фізичного виховання і зміцнення здоров'я.

Програмою по ручному м'ячу передбачене одержання зведень про гру, вивчення техніки і тактики, придбання навичок участі в грі, уміння самостійно організувати заняття по цьому виду.

Займаючиїся повинні навчитися виконувати основні прийоми гри, освоїти взаємодії між двома і трьома гравцями, розміщення гравців на площадці, опанувати суддівством.

У гандбол грають дві команди по сім чоловік у кожній: шість польових гравців і один воротар. Сутність гри полягає в тім, щоб закидати м'яч можливо більше число раз у ворота суперників і менше пропустити у свої. Тривалість гри – два тайми по 30 хв. З перервою між ними  10 хв.

Маса м'яча для чоловіків і юнаків 425-475 грам, окружність м'яча 58-60 см. для жінок і дівчин відповідно 325-400 грам і 54-56 см.

Дозволяється передавати  м'яч партнеру, вести його, вдаряючи в поверхню площадки, кидати м'яч у ворота, не наступаючи на лінію, що обмежує площу воротаря (6 м від воріт). Крім того, дозволяється захищати свої ворота, перепиняючи шлях м'ячу і нападаючому своїм тілом і руками.

Забороняється:   робити з м'ячем у руках більш 3 кроків, пасивно тримати м'яч у руках більш 3 с., підходити до гравцю на відстань менш 3 м, заважаючи введенню м'яча після будь-якої зупинки гри. Не можна також входити в зону воротаря з метою захисту воріт, обхоплювати гравця, виривати м'яч з рук і вибивати, якщо нападаючий міцно володіє м'ячем.